המועצה לייצור ושיווק כותנה בע"מ
The Israel Cotton Board Ltd.

סיכום ניתוח חלקות כותנת פימה 2015

×

הודעת שגיאה

  • Notice: Undefined index: field_attached_file ב-include() (שורה 43 מ-/web/drupal-cotton/sites/all/themes/cotton/templates/views-view-fields--right-side-news--block.tpl.php).
  • Notice: Trying to get property of non-object ב-include() (שורה 43 מ-/web/drupal-cotton/sites/all/themes/cotton/templates/views-view-fields--right-side-news--block.tpl.php).

מימשק  גידול הכותנה בפועל הינו תולדה של נסויי שדה וניסיון שנצבר אצל חוקרים, מדריכים, אנשי חברות מסחריות ואצל החקלאים, שלהם תרומה גדולה מאוד לנושא. במרבית המשקים, מושקע מאמץ גדול ברישום מידע על כלל הפעילויות  שבוצעו בחלקות הגידול השונות. חומר זה, מוצג בדרך כלל כממוצעים בסיכום המקצועי של הענף. אולם באמצעות ניתוח הממוצעים בלבד לא ניתן להפיק את מלוא המידע הטמון בנתונים הללו. בכלכלה, ברפואה, ומן הסתם גם במחקרים אקדמיים אחרים, נעשה שימוש  בשיטות של ניתוח נתונים שנאספים ממקורות שונים, כדי להגיע למסקנות מקצועיות. מדובר בשיטות ניתוח כמו "רגרסיות רבות משתנים" וגישות דומות, שממצאיהן, המאומתים בניתוח הסטטיסטי, הן למעשה המסקנות של מחקרים אלה. הסקת המסקנות מקבצים של נתונים  כאלה הינה  המומחיות של רבים מהעוסקים במדעים אלה.

מטרת עבודה זו הינה לבחון מה ניתן להסיק מנתוני חלקות גידול שנאספו במשקים. לקחים מקצועיים אלה ניתן לשקול באם להביא ליישום בהמשך, או להעביר אותם לבדיקה ממוקדת בנסויי שדה מבוקרים.

שמות החוקרים: 
אריה בוסק, איתן סלע ודודי שמש
תאריך פרסום המחקר: 
31/12/15
סוג מחקר: